Jdi na obsah Jdi na menu

Archiv

Vrh B

Dne 9.5.2016 porodila Alfa krásných 6 štěňátek !!! 3 pejsci a 3 fenky !!! 

Porod byl bezproblémový, trval zhruba 3 hodiny. Všechna štěňátka mají optimální váhy a všichni se dravě hrnou k cecíkum :) 

22.5. - všechna štěňátka mají již otevřená očka :)

Více foto ve fotogalerii- přidány fotky štěňátek z 31.5.2016 - 23 dní na světě a z  13.6. - 35 dní na světě!!!

 

PEJSCI Čas porodu Porodní váha Barva,typ srsti
Brocco 20:03 180g ČŽB, krátkosrstý
Baxter 21:00 191g ČŽB, krátkosrstý
Brody 21:23 300g ČŽB, krátkosrstý
FENKY      
Baira 19:30 306g ČŽB, krátkosrstá
Bexa 20:16 264g ČŽB, dlouhosrstá
Bellis 21:55 265g ČŽB, dlouhosrstá 

 

Vrh A

25.5.2015- Dnes je strakatým miminkům 21 dní. Na Axovi už lze sledovat jaká z něj bude osobnost. Už teď se jeví velice průbojně a přitom nepostrádá strakáčskou pohodu. Krásně se drží na nožičkách, snaží se zrychlovat tempo, ale vždy to zatím skončí několika válejícími sudy. Začíná vše sledovat, hlavně kam by se mohl bráškovi či mamince zakousnout :)) Dotoho nezapomíná štelovat štěkání a vrtění chvostíkem :))Arísek svůj 21.den života slaví velice zkoumavým očkem. Drží se na nožičkách a ač je velice zvědavý, opatrnost se ho drží a s každým krokem jako by si říkal ,,Dvakrát měř, jednou řež,, :-)) Zkrátka nejdříve vše důkladně promyslí a pak činní :) Maminku i brášku jemně okusuje a když se mu něco nelíbí, umí to dát důrazně hlasově najevo :)) Strakáčskou pohodu v sobě nezapře, umí si velice pěkně udělat pohodlí na zádech se všemi čtyřmi kolmo nahoru...jako správný strakáč :)) Vyroste z něj Pan pes :)

4.6.2015- Kluci zjistili, že svět není jen ohrádka, zkoumají teď celý dům i zahradu. Seznámili se už s malými dětmi, kočkami, psy a slepicemi :) Arisek je mazlík a většinou se drží nás nebo strakaté maminy, vyhledává společnost takže ho to i stále táhne k naší roční holčičce. Axík je ba naopak velký průzkumník, stále ho někde hledám, protože tu vymetá sebou pod skříní, tu zas pod gaučem a na zahradě skáče šipky pod každý keřík aby vše důkladně prozkoumal :) 

18.6.2015- Dnes měli kluci velkou premiéru, kdy poprvé jeli autem a navštívili veterinární ordinaci, kde dostali 1.očkování, byl jim aplikován registrační čip a prošli kontrolou vrhu. Oba zvládli vše na jedničku a byli velice vzorní a stateční. Aris dnešním dnem váží 2,5kg a Ax 2,55kg, oba plnochrupí 6+6, bez zálomků na ocáskách, bez nálezu kýly a zkrátka vše tak jak má být :) Pasy vystavené a také dnešním dnem byli potřetí odčerveni. Administrativa nám končí a teď už jen radostné čekání na nové páníčky. Z obou se stávají raubíři jako ze správných strakáčů, začalo jim chutnat vše, co není určené k jejich hrám, ale jsou to kluci šikovní...velice rychle chápou co se po nich chce :) 

  • 4.5.2015-Májová štěňátka jsou na světě!!! Máme 2 krásné kluky :))

Z komplikovaného porodu, nám ze 7mi narozených štěňátek zůstali 2 kluci. Plně to ale nám i strakaté mamině vynahrazují :) 

Více info o Axíkovi a Arískovi v rubrice Štěňátka.

Info o porodu zde:

Celé pondělní dopoledne už jsem na Alfě sledovala blížící se příchod miminek na svět. Porod zvládla na jedničku, avšak u některých štěňátek byli komplikace...příroda rozhoduje a nelze měnit.

První a druhé polední (11:57 a 12:05) štěňátka vykoukla na svět,kde již bylo dáno, že jim nebude přáno:( Byla to malá...opravdu malá fenečka a psík. Připomínala spíše křečky než štěňátka. S váhou pouhých 108g a 99g... I přes pomoc dokrmování příroda rozhodla že oba půjdou druhý den za duhový most.

Třetí štěňátko, pejsek vykoukl na svět ve 12:12 a měl se čile k cecíku. Říkali jsme mu Aldo a ač byl drobnější, věřili jsme, že to dožene. - Bohužel Aldo se snažil sát,ale na váze nepřibýval. Přišli jsme o něj za 3 dny :( 

Čtvrtá fenka se dostala na svět pozdě, plodová voda jí ani nedala šanci se poprvé nadechnout :(

Pátá fenka měla podobný případ předcházející fenečky, dlouho rozdýchávala, avšak příroda opět udeřila.

Přesně ve 13:00 se poprvé nadechnul náš druhý, zdravý pejsek, který by se cecíku držel nejraději pořád :) Udělili jsme mu jméno Aris.

Poslední fešák se nám ukázal v 15:22, nejmohutnější a velice dravý k cecíku :) Přidělili jsme mu jméno Ax.

  • Dne 4.3.2015 jsme byli na krytí s chovným psem Akimem Dakam :) 
  • Dne 27.3. Ultrazvuk prokázal POTVZENOU BŘEZOST !!!