Jdi na obsah Jdi na menu

Antiparazitika

Je důležité své čtyřnohé přátele chránit před blechami a klíšťaty, kteří jsou rok od roku nebezpečnější. Rozhodně doporučuji nechat zvíře očkovat proti borelióze. Na veterinárních klinikách skončí ročně až 70% psů a koček, kteří jsou poznamenáni kousnutím infikovaného parazita. Nutno říct, že následkem může být i ochrnutí zvířete. Rozhodla jsem se vypsat několik nejznámějších druhů antiparazitik a sdělit své poznatky. Na trhu je obrovský výběr, ale který z produktů vybrat? Zde moje poznatky:

Obojek Scalibor: Jeden z nejučinějších na trhu, účinnost na klíšťata celou  sezonu (6 měs), na blechy pouze 4měs. Nezapáchá avšak POZOR, nesmí přijít do blízkého kontaktu s kočkami- je pro ně toxický. Obojek je popráškovaný a proto není vhodný ani k dětem. Může vznikat alergická reakce. Tento obojek bych doporučila psům pobývajícím ceroločně venku, bez známek alergie a citlivější kůže. Vhodný pro březí a kojící feny ;)

Obojek Kiltix: Velice oblíbený a účinný obojek celou sezonu (7 měs). Nevstřebává se do krve, zůstává v srsti. Jde trochu cítit a může být alergická reakce (naše Alfa se po něm dost drbala). Doporučila bych ho zvířatům chovaným venku, ale pouze z důvodu že je cítit.

Obojek Foresto: Dle mě nejlepší, vysoká účinnost až 8 měsíců, je protialergenní,  nezapáchá, nevadí dětem ani kočkám.Může být použit na štěňata od 7mi týdnů. Sice nejdražší, ale vyplatí se zainvestovat ;)

Obojek Bolfo: Středně účinný na blechy 5 měsíců, na klíšťata 10 týdnů. Po vyzkoušení jsem stále klíšťata nacházela, ale určitě omezenější počet. Mírně zapáchá, můžou ho i kočky.

Bio Band - Výrobce Beaphar- levný, aromatický obojek na půl sezony na bázi přírodních olejových prvků. Vhodné pro alergické psy s citlivou kůží. Účinnost střední.Vhodné pro březí a kojící feny ;)

Beaphar a jiné levnější obojky: Nejsou tak silné, zapáchají, krátší doba působení, většina vadí kočkám.

Pipety: Dle mě drahé, celkem neúčinné, pouze na 1 měsíc. Pokud se pes namočí, ztrácí zcela účinnost.

Sprej Frontline: Nejlepší z postřikových antiparazitik. Účinný, doporučuji na štěňátka i koťata.

Tablety Bravecto a jiné: Prozatím nemám ani jsem neslyšela zkušennosti. Osobně ale na mě nepůsobí dobrým dojmem už jen z důvodu chemie do těla a příliš blízký kontak s orgány.

 

cspcsp.png